• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poradnik Wgrywanie Custon Romów na SGS3 dla początkujących. Aktualizacja Odin, Recovery, ROOT
#1
Witam. :) Kontynuujemy nasze poradniki z serii "dla początkujących". Dzisiaj postaram się podać najkrótszy i najprostszy moim zdaniem sposób na wgranie Custom Romu dla naszych Galaxy S3. 
Zacznijmy od tego, że nie cała operacja dla średnio zaawansowanego użytkownika nie powinna trwać dłużej niż 20 min a już dostępne na forum poradniki ROOT Samsung Galaxy S3,  Instalacja Custom Recovery na Samsung Galaxy S3,  Instalacja romu jednoplikowego/ Odin/ Debrandowanie za pomocą romu XEO SGS3 bardzo dużo powinny nam pomóc. Do dzieła!

!!Poradnik przedstawia sposób na wgranie custom romu, jeśli w tym momencie posiadamy oficjalny system od Samsunga!!

Przygotowujemy potrzebne pliki i smarfona do dalszych działań!


Na początek upewnijmy się, że mamy naładowaną baterię. Jest to o tyle ważne, że podczas ewentualnych problemów możemy mieć kłopot z jej doładowaniem. Nie powinno się to zdarzyć jednak lepiej dmuchać na zimne. 

Potrzebne nam będą następujące pliki i programy:
1. Program Odin. Polecam wersję od Archiego z forum.android.com.pl. Do pobrania tutaj:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/2386...dition.zip

2. Sterowniki USB dla SGS3. Do pobrania tu:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=961956

Jeśli mamy Windows 7 i dostęp do internetu podłączamy telefon w trybie download do komputera (o czym dalej), on sam sobie pobierze potrzebne pliki i zainstaluje sterowniki.

3. Paczkę z rootem. Pobieramy ją tutaj:
http://download.chainfire.eu/229/CF-Root...ti9300.zip

4. Plik z recovery, polecam PhilZ Touch Recovery i na nim będziemy operować. Pobieramy stąd:
http://goo.im/devs/philz_touch/CWM_Advan...tion/i9300


Wybieramy oczywiście najnowszą wersję. Pobrane archiwum wypakowujemy i wyodrębniamy plik philz_touch_6.41.6-i9300.tar.md5

5 Oficjalny system od Samsunga. Najnowsza wersja dla naszego regionu XEO to w tej chwili UGNA5. Pobieramy go tutaj:
I9300XXUGNA5_I9300XEOGNC1_XEO.zip
lub ze strony samfirmware w kategorii "Poland XEO" dla Samsung Galaxy S3.

6. Wybrany przez nas Custom Rom (system nieoficjalny). Ja ze swojej strony po przetestowaniu kilku, może kilkunastu z czystym sercem polecam soft Polskiego Developera Archidroid oparty na romie oficjalnym. Dostępny jest on na naszym forum łącznie z downloadem:
http://www.galaxy-s.pl/Watek-4-3-x-Stock...Droid-V1-X

To wszystko. Upewniamy się czy wszystko pobraliśmy i możemy przejść do 1 kroku:

Instalacja sterowników, przygotowanie telefonu do obsługi Odina


Jeśli mamy na swoim komputerze system nowszy lub równy Windows 7 i dostęp do internetu nie musimy się martwić. System najprawdopodobniej sam sam sterowniki zainstaluje zaraz po podłączeniu telefonu w trybie download. Jeśli tak się nie stanie instalujemy plik pobrany z pkt 2 powyżej.

Upewniamy się, że nie mamy uruchomionego innego programu, który potencjalnie może korzystać z naszego urządzenia np. Kies Samsung. Jeśli jest uruchomiony, zamykamy go. 

Tworzymy na pulpicie folder Odin, kopiujemy do niego pliki pobrane z punków 1, 3, 4 i 5. Powinny tam się znaleźć:
-CF-Auto-Root-m0-m0xx-gti9300.tar.md5
-I9300XXUGNA5_I9300XEOGNC1_I9300XXUGNA8_HOME.tar.md5
-Odin3 v3.09.exe
-Odin3.ini
-philz_touch_6.41.6-i9300.tar.md5


Screen dla pewności:
İmage

Uruchamiamy plik Odin3 v3.09.exe jako administrator (klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i następnie Uruchom jako administrator) . Oto on:

İmage

Mamy wszystko przygotowane. Przechodzimy dalej:

Aktualizacją naszego sytemu do najnowszej oficjalnej wersji Androida 4.3 XEO


Pierwszy a chyba najważniejszy punkt tego poradnika to aktualizacja do najnowszej wersji systemu. Dla początkującego użytkownika wystarczy tyle informacji, że Custom Romy nie bardzo lubią jako bazowy system starszą wersję, szczególnie Android 4.0.x ICS. 

Przechodzimy do działania. Cała operacja opisana jest już w poradniku Instalacja romu jednoplikowego/ Odin/ Debrandowanie za pomocą romu XEO SGS3 jednak opiszę ją jeszcze raz i postaram się to zrobić w jeszcze przyjaźniejszy sposób.

Przechodzimy do aktualizacji:

Wyłączamy telefon i uruchamiamy go w trybie Download Mode. Aby to zrobić wciskamy jednocześnie przyciski VOL-,HOME,POWER. Operacje następnie zatwierdzamy przyciskiem VOL+. Uruchamia nam się Download Mode. 

Podłączamy telefon. Okno z napisem 0:[COM..] powinno nam się zapalić jak na screenie na niebiesko a na dole powinien pojawić się napis "Added":

İmage
* w starej wersji odina były inne oznaczenia, takie jak odpowiednio podpisane przeze mnie na czerwono

Jeśli tak jest przechodzimy do aktualizacji. W polu AP wybieramy plik I9300XXUGNA5_I9300XEOGNC1_I9300XXUGNA8_HOME.tar.md5 który już wcześniej umieściliśmy w folderze Odin na pulpicie. Upewniamy się, że nie jest zaznaczone re-partition a na wszelki wypadek porównujemy z poniższym screenem. 

İmage

Jeśli wszystko jest OK, klikamy Start. Instalacja powinna potrwać kilka minut po czym telefon uruchomi się ponownie z nową wersją systemu- Android 4.3
Możemy przejść do następnego kroku:

Rootowanie naszego urządzenia za pomocą Odina i CF-Root


Cała operacja opisana jest już w wątku ROOT Samsung Galaxy S jednak tutaj postaram się to przedstawić w jeszcze łagodniejszy sposób. 
Co to jest root? Najprościej mówiąc Root to konto administratora systemu (najważniejsze konto w systemie). Uzyskując go mamy dostęp do funkcji dostępnych jedynie administratorowi.


Po poprzedniej części poradnika powinniśmy mieć opanowane uruchamianie telefonu w trybie Download oraz obsługę Odina. 
Jeśli tak jest możemy śmiało instalować ROOT. W polu AP wrzucamy plik CF-Auto-Root-m0-m0xx-gti9300.tar.md5, który wcześniej umiesciliśmy juz w folderze Odin na pulpicie.


Bardzo ważne jest, aby nie zaznaczyć Re-Partition!!

Upewniamy się, że wszystko jest jak na screenie poniżej i klikamy na start.

İmage

 Telefon uruchomi się ponownie już z dostępem do konta administratora a my możemy przejść do kolejnego kroku:

Instalacja Recovery na przykładzie PhilzTouchRecovery


Operacje podłączania telefonu w trybie download do Odina mamy za sobą i myślę, że to nie stanowi problemu tak więc robimy to samo co wcześniej:
wyłączamy telefon, włączamy go w trybie download i to samo robimy z programem Odin. Identycznie jak wyżej w pole AP wrzucamy tym razem plik philz_touch_6.41.6-i9300.tar.md5. Tak ak wyżej, nie zaznacamy Re-partition ale tu również odznaczamy Auto-reboot. Upewniamy się, że wszystko jest jak na screenie poniżej i klikamy start:


İmageKiedy w Odinie zobaczymy następujący efekt:

İmage

Uruchamiamy nasze recovery poraz pierwszy. Bezpośrednio w Download Mode klikamy i przytrzymujemy przez około 8-10 sekund kombinację klawiszy VOL+,HOME,POWER. Telefon powinien uruchomić się w trybie recovery. Pownno nam się pojawić coś podobnego (screen starszej wersji, nowa nieznacznie się różni, dla celów informacyjnych):
İmage

Na razie nic nas nie interesuje, Wchodzimy w Power Options->Power Off
Jeśli recovery spyta się o Disable Stock Recovery - wybierz "Yes". Jeśli recovery spyta się o jakiekolwiek inne opcje (w tym root device) wybierz "No". Telefon się uruchomi ponownie. Możemy przejść do kolejnego kroku:
Wgrywanie Custom Romu za pomocą PhilzTouchRecovery


Po prawidłowym uruchomieniu telefonu podłączamy go do komputera. Na jego pamięć wewnętrzną wrzucamy  wybrany przez nas Custom ROM. W naszym wypadku w punkcie 6 wybralismy ArchiDroid 1.7. 

Upewniamy się, że całe archiwum została przekopiowane, odłączamy telefon i wyłączamy go. 

Uruchamiamy w trybie Recovery przyciskając i przytrzymując klawisze VOL+,HOME,POWER.  Po raz kolejny uruchomi nam się recovery, upewniamy się, że jest to PhilzTouchRecovery. W lewym górnym rogu powinien być napis "PhilZ Touch 6".

Po recovery możemy poruszać się za pomocą klawiszy dotykowych, na dole ekranu bądź za pomocą przycisków głośności (góra, dół), HOME (zatwierdź), BACK (wstecz).

Do dzieła. 

Robimy Backup EFS. Jest to folder systemowy zawierający bardzo ważne informacje dla naszego telefonu między innymi IMEI!!!

W tym celu przechodzimy do "Backup and Restore", następnie wybieramy "Custom Backup to /sdcard" Następnie odznaczamy wszystko prócz "Backup efs". Klikamy "Start Custom Backup Job", po chwili na naszej pamięci wewnętrznej utworzony zostanie niewidoczny backup. Przenieść go możemy międzyczasie za pomocą root explorera na nasz komputer. Nie musimy. Ważne, że JEST.

Przechodzimy do Wipe Data/Factory Reset a następnie wybieramy Clean to install a new ROM. Zatwierdzamy.

!!UWAGA!!W tym momencie stracisz swój aktualny system, nie będziesz w stanie go załadować. Upewnij się raz jeszcze, że masz naładowaną baterię!

Wybieramy opcję "Install zip", następnie "Choose zip from /sdcard", wybieramy nasz plik z ROMem i zatwierdzamy.

W przypadku instalatora ArchiRom mamy do dyspozycji dużo wyboru, między innymi wybór Launchera, wyglądu ikon, kernela itd. Po spersonalizowaniu ustawień system zostanie zainstalowany. 

Po zakończeniu flashowania klikamy w recovery na Reboot System Now. Telefon powinien uruchomić się w ciągu 5 minut z Custom Romem, w naszym przypadku ArchiRomem. 


;) To wszystko. Jeśli masz jakieś pytania pisz śmiało. Wszelkie błędy zgłaszamy w tym temacie.

Pytania zadajemy tylko tutaj, postaram się na wszystkie odpowiedzieć. :)
Odpowiedz
#2
Ja tak do pewności. Mam roota, stock rom 4.3 -I9300XXUGNA5_I9300XEOGNC1_I9300XXUGNA8 , philz touch 6.48. Kernel Googy Max2 v2.2.2.
Czyli teraz wystarczy mi wrzucić Archi do pamięci , recovery i finał.
Backup EFS też zrobiony
Czy ten kernel może zostać czy muszę wybrac przy instalce?
Odpowiedz
#3
Polecam przy instalacji wybrać Boeffla. :) Wszystko masz okej, możesz wgrywać Customa.
Odpowiedz
#4
Witam!

Jaki aktualnie polecacie ROM dla SGS3? Zależy mi na stabilności działania.
Biorąc pod uwagę to, że coraz więcej aplikacji wymaga Androida min. 4.4 (a wkrótce to może będzie wymagany nawet min. 5.0), to powyżej proponowany nie wchodzi w grę.

Pozdrawiam!
Odpowiedz
#5
ale to jest trudne
________________
pożyczki online
Odpowiedz
#6
Ale co jest niby trudne? Nie wiem o co Ci chodzi kolego.
____
sok warzywny
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poradnik Instalacja romu jednoplikowego/ Odin/ Debrandowanie za pomocą romu XEO SGS3 lukash 6 9,089 17-Gru-2014, 18:24
Ostatni post: Ruchadlo
  Poradnik Instalacja Custom Recovery na Samsung Galaxy S3 lukash 2 5,658 16-Wrz-2014, 20:25
Ostatni post: nuanda
  Poradnik Jak rozebrać naszego SGS3? Instrukcja rozebrania i9300 krok po kroku lukash 0 2,515 16-Lip-2014, 00:02
Ostatni post: lukash
  Poradnik Blotware- bezpieczne do usunięcia aplikacje w SGS3 [tabela użytkowników xdadev] lukash 0 1,542 15-Lip-2014, 13:25
Ostatni post: lukash
  Poradnik Kody serwisowe SGS3 i9300 lukash 0 15,822 11-Lip-2014, 19:33
Ostatni post: lukash
  Poradnik ROOT Samsung Galaxy S3 lukash 0 1,918 31-Maj-2014, 09:40
Ostatni post: lukash

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


  Theme © 2014 iAndrew  
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.